Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
Olympiade del Triccolore 2009 - sedm medailí pro Olympii
vydáno dne 30. 08. 2009 (4432x přečteno)

Jakub Šesták s trenérkou - Olympiade del Triccolore 2009Jakub Šesták získal celkem 4 medaile a byl nejúspěšnějším sportovcem olympiady, blahopřál mu také starosta – ženy překvapily Američanky – Reggiana možná do Bruntálu – žáci nestačili na vyspělejší soupeře – neuvěřitelných +43 ve stínu – pozvání na turnaj do Berlína.
Fotografie z olympiády.

(Castellarano, Reggio Emilia)
Úspěšný týden strávili atleti a fotbalisté Olympie Bruntál v partnerském družebním městě Castellarano v Itálii. 54 členná výprava se po čtyřech letech vydala reprezentovat Bruntál na velké mezinárodní olympiádě dětí a mládeže, která je každé čtyři roky v provincii Reggio Emília, na počest vzniku italské vlajky. Itálii ovládla v této době obrovská vedra a tak naši sportovci měli již po cestě tam nutnou zastávku u moře v Lignanu. Po 16 hodinách přijali zástupci města Castellarano naše sportovce v klubu „Circola arci“, které se stalo pro naši výpravu, a výpravu slovenského Štúrova, po celou dobu pobytu Olympijským domem. Odtud se atleti a družstvo fotbalistek a žáků fotbalistů rozjíždělo na sportoviště po celé provincii.
Fotbal - ženy - 2009Fotbalistky, ve své premiéře na velké sportovní akci, měly hned za soupeře opravdu těžké soupeřky zvučných jmen. Prvoligová domácí Reggiana již v prvním zápase ukázala sílu italské ligy, a porazila naše nerozkoukaná děvčata 5:0, po poločase 4:0. Zlepšení přinesl druhý zápas a tvrdé Američanky z Fort Worth nečekaly vúbec, po poločasovém vedení 3:0, že Machaňová s Krahulcovou sníží na 3:2. V poslední minutě však naše hráčky dostaly dva zbytečné góly a prohrály 2:6. Utkání s Unionem Berlín přinesl výborný fotbal a naše hráčky držely se zkušeným soupeřem krok až do posledních minut, a sklidily potlesk i za prohru 2:4 (1:2). Obě naše branky vstřelila Sabrina Holčáková. V boji o 4.místo nastoupila děvčata opět proti Berlínu a podlehla 1:3 po poločase 0:1. Branku vstřelila Machaňová.

Sestava Olympie: Kuttlerová, Musilová, Krahulcová, Holčáková, Hedvičíková, Klepáčková, Filipčíková, Fišerová, Coufalová, Zapalačová, Trošková, Mudříková, Machaňová, Podsklanová, Balažová, Kaupová.

Trenér: L.Švajda ml., asistent trenéra L.Švajda st.

V kategorii žáků mají Italové ročník 1995-97, což bylo pro naše hráče ročníku 1997-98 velké sousto. Přestože se, za úmorného vedra +43 stupňů ve stínu, na svého prvního soupeře z italské Girony připravili, podlehli 0:3. Prvoligová Arcetana, vítěz turnaje, naše chlapce přehrál vysoko 10:0 a i slovenské Štúrovo porazilo naše mladíky 4:1. Střelcem naší branky byl Moravec. V boji o 7. místo hráli naši chlapci s německým Enkreis Stuttgart a podlehli 0:4 a obsadili na turnaji poslední 8.místo.

Sestava Olympie: Jarolím, Pohlídal, Krajčovič, Gajdošová, Škodák, Večerka, Kotlár, Ondrušek, Carbolová, Harkabus, Kocur, Moravec T., Moravec R., Strýčková.

Trenéři: Czakan, Krajčovič.

Jakub ŠestákAtleti začali své soutěže až třetí den po příjezdu, a ve startovním poli se vůbec neztratili, a v prvním dnu získali dvě medaile. Vedoucí oficiální delegace města Bruntálu, starosta města ing. František Stružka, popřál přímo na stadionu držiteli první naší zlaté medaile Jakubovi Šestákovi, který zcela jasně vyhrál závod na 1500m v čase 4.21,16 min. Brzy na to získala stříbro v běhu na 1500m žaček Michaela Gyorgyová. Smůlu měl sprinter Tomáš Krpec. V běhu na 400m obsadil v čase 56,67 min. „jen“ 4.místo a v běhu na 100m skončil s časem 12,61 sec. na 7.místě. 8.místa získali v běhu na 1500m Michal Svoboda a mladší žák Martin Schneider.
V pondělí se závodilo na vysokohorském stadionu v Castelnuovo Ne Monti a zde začala naše medailová žeň. Jakub Šesták získal druhou zlatou medaili v běhu na 800m v osobním rekordu 1.03,09 min., bronz přidala Michaela Gyorgyová v běhu na 800m žaček a bronzové medaile se dočkal v běhu na 200m Tomáš Krpec za čas 25,66 sec.. Michal Svoboda obsadil v běhu na 800m 6.místo a Martin Schneider 7.místo. Třetí zlato přinesla barvám Olympie Bruntál štafeta žáků na 400m. Poslední den olympiády měl na programu běh ulicemi Reggia Emilia, který sledovalo ve 22 hodin večer víc jak 2000 diváků. Také zde se naše výprava neztratila a Jakub Šesták, v závodě na 2400m, získal stříbrnou medaili, a se ziskem 3 zlatých a 1 stříbrné medaile se stal nejúspěšnějším sportovce olympiády. Michaela Gyorgyová obsadila v kategorii žaček 4.místo, Svoboda byl šestý a Schneider skončil na 8.místě.

olympijský důmVedle sportovních zážitků splnila Olympiáda del Triccolore i myšlenku navázání přátelství sportovců všech zemí. Vždyť v Itálii startovalo víc jak 2000 sportovců z 22 zemí celého světa. Naše fotbalistky pozvaly své soupeřky z prvoligové Reggiany na turnaj do Bruntálu, žáky zase čeká účast na turnaji v Berlíně. Uhašení olympijského ohně a heslo „za čtyři roky nashledanou“ bylo poslední rozloučení před dlouhou cestou domů.
 
 

Fotografie z olympiády najdete zde

 


Vážení přátelé v Castellaranu Luigi, Rino, Luka, Maria Giovana a všichni, kteří se o nás starali.

Jan Urban, předseda TJ Olympia BruntálPřijměte od našeho klubu TJ Olympia Bruntál velké poděkování za skvělý zážitek, který jste nám připravili v rámci Olympiada del Tricollore v Vás v Castellaranu.
Péče Vašeho týmu a kolektivu pracovníků "Circola arci" v nás zanechali nezapomenutelné dojmy.
Všichni naši sportovci,trenéři i doprovod Vám děkují za velkou péči a starostlivost, které nám přinesly nezapomenutelné zážitky.
Také Vy máte podíl na zisku 7 medailí, které naši sportovci získali. Těšíme se na další spolupráci a setkání ať už u nás v Bruntále či v Castellaranu. Společnou cestou jsme učinili další krok ještě k pevnějšímu přátelství našich klubů i měst.

Přejeme Vám všem pevné zdraví a pohodu v osobním životě i v práci.

Ze celý kolektiv atletů, fotbalového družstva žen a žáků,Jan Urban, předseda TJ Olympia Bruntál
 


( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban, předseda TJ | tisk ):: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi | Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 


 

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Rozpis rezervace hřiště umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)


(r. 2020)
Stolní tenis

 • TJ Olympia Bruntál A
 • TJ Olympia Bruntál B
 • TJ Olympia Bruntál C

 • (zdroj: http://stis.ping-pong.cz)
  Aktuality
  13.09.2017:
  Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
  Náhodná fotografie
  15.05.2015 - Kloboukový majáles - 39
  Foto: František Kučera
  zobrazení: 450
  známka: 0

  SPORTOVNÍ ODKAZY


  www.fcsobruntal.cz


  Regionální sdružení
  ČUS Bruntál

  www.cusbruntal.cz  www.sportbruntal.cz  www.fotbaloveturnajezen.
  webnode.cz

  www.hotelslezan.cz  ©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
  Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

  Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.