Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
Na oslavy má přijet i trenér Realu Madrid
vydáno dne 27. 11. 2012 (4684x přečteno)

Jan UrbanDlouholetý předseda TJ Olympia Bruntál Jan Urban, zároveň radní a tajemník Okresního sdružení ČSTV Bruntál:
Letos je tomu již třicet devět let, kdy se do Bruntálu přestěhoval ze Šumperska předseda TJ Olympia Bruntál Jan Urban. Do města tehdy přijel jen s kufříkem v ruce, a už tu zůstal. Je sportovcem tělem a duší, který ke sportu vedl rovněž dceru a své dva syny. Především se snaží o to, aby bruntálská tělovýchovná jednota pod jeho vedením fungovala, aby si její členové pořádně protáhli tělo, a při tom se snažili dosáhnout co nejlepších výsledků a úspěchů pro reprezentaci města Bruntálu v Česku i v cizině. A že těch úspěchů za pětadvacet let fungování jednoty není málo.

* Pětadvacet let, to není málo. Jak to tehdy v roce 1988 všechno začalo?

Ustavující schůze se konala 2. prosince 1988 v restauraci Máj na Nádražní ulici v Bruntále, což bylo před rokem 1989 dosti revoluční. Začínali jsme v počtu devětapadesáti řádných členů s tím, že během roku jich přišlo dalších čtyřicet tři. Mnozí z nich váhali, zda vstoupit, protože bylo zvykem tehdy spíše organizace jako socialistické slučovat než rozdělovat. No a v roce 2012 už počítáme naši základnu na sedm set devadesát sedm členů. Za čtvrt století se tedy podařilo členskou základnu stabilizovat? Věřím, že jsme si svou prestiž vydobyli. Daří senám pořádat mistrovství i masovější akce pro veřejnost, jako je například Večerní běh Bruntálem. Je to svým způsobem takový fenomén, protože se koná již čtyřicet let. To je naprostý unikát. Sedmnáct let pořádáme mezinárodní žákovský turnaj v kopané, na který jezdí účastníci ze sedmi států. Uspořádali jsme několik mistrovství ČSSR aČRv přespolním běhu a vyhlašovali nejlepší atlety ČR. Z TJ Olympia Bruntál se tedy stává, dá se říct, světová značka. I proto musíme blížící se výročí založení pořádně oslavit.

* Chcete prý na II. reprezentační ples sportovců, který pořádáte 26. ledna 2013, pozvat trenéra Realu Madrid, je to pravda?

Portugalce Josého Mária dos Santos Félixe Mourinha jsme skutečně oslovili a osobním dopisem už v dubnu pozvali. Mourinho se narodil 26. ledna 1963, takže v tento den bude slavit kulaté narozeniny, padesátku. Zda přijede, to není vzhledem ke stávajícím výsledkům Realu Madrid jisté. Mourinho nikdy v Česku zatím nebyl, tak se necháme překvapit. Pozvali jsme ho i s manželkou a chceme mu ukázat Prahu, Karlovu Studánku i Praděd. Přinejhorším nás třeba pozdraví z obrazovky telemostu. Stejně jako před pěti lety, když jsme oslavovali dvacet let vzniku, chceme uspořádat gala večer a na tento pozvat i všechny bývalé členy, kterým poděkujeme, a předáme i medaile a ocenění.

* TJ Olympia Bruntál dostala darem nový znak. Je jeho autor opět stejný?
Tvůrcem obou znaků, i všech jeho variant, z nichž jsme vybírali, je Jožka Molnár. Nové logo bude naší vizitkou a součástí našich propagačních materiálů od příštího roku. Brzy je představíme.

* Říká se, že mladí lidé trpí nechutí ke sportu. Platí to i v Bruntále?

Vždy se jen smutně usmívám, když někdo tvrdí, že mladí nemají o sportování zájem. Situace rozhodně nijak katastrofální není. Spíš nám chybí trenéři a peníze. Mladých sportovců je u nás dost. Unás je to dvacítka atletů nebo víc než šedesát mladých fotbalistů. Máme oddíly žactva i přípravky dorostu. Celkem dochází i s ostatními do oddílu víc než stovka dětí.

* Nebudeme si ale zastírat, že jsou v Bruntále tři fotbalové kluby...

Ano, vím, ale toto se podepisuje jen na výsledcích.

* Jak tomu máme rozumět? Neexistuje snaha tyto oddíly spojit v jeden?

To už jsme se dostali ale od tématu oslav někam jinam, Ale nevadí. Řeknu vám svůj pohled. Ano, mnoho lidí říká, aby se Olympia se Slavojem a Juventusem spojila. Najedné straně se při počtu tří oddílů v tak malém městě síly tříští. Juventus má určitě nejméně pět mládežnických mužstev, Slavoj a Olympia také. To už je patnáct. Pokud dáme tyto týmy dohromady a z nich vybereme nejlepší hráče, budeme možná kopat žákovskou divizi. Ale co budou dělat ti ostatní? Někdo navrhuje vytvoření záložních B­klubů. Kdo bude z těch mladých kluků hrát za nějaké béčko, nespokojeni budou jak ti kluci, tak i jejich rodiče, kteří sport potomkům často financují. Vždycky se totiž v týmu najde někdo, kdo si myslí, že má výkonnost lepší než jeho spoluhráči, a když ho potom nezařadí do A­týmu, jsou frustrovaní. Na druhé straně problém by nastal třeba i s tím, kde hrát. Všechna mužstva hrát na jednom městském pažitu nemohou, a nejen kvůli termínům, které by mohly kolidovat. Při trénincích a zápasech všech mužstev na jednom hřišti by dostal povrch pořádně zabrat. A když naprší, je po trávě. Když spočítáme utkání žen, mužů, dorostu a žáků našich tří městských klubů, je to téměř devadesát utkání na jaře a devadesátka na podzim. K tomu tréninky. Ve městě máme jen jedno hřiště a jednu umělku. Takže jsme rádi, že má v Moravském Kočově Olympia dvě hřiště. Ale nebráníme se určitě jednání a dohody o spolupráci. Musíme s tím ale opatrně a pomalu. Také se mi nezdá logické rušit či slučovat dobře fungující klub, jako je Olympia. Dále si musíme uvědomit, že pokud také ale chceme, aby se v Bruntále hrála nejméně divize mužů, bude potřeba pro toto mužstvo alespoň milion. I kdyby byl jen jeden tým, musel by se stávající kádr totiž hodně posílit. Jednání ale proběhnou, jak jsem byl informován, z iniciativy radnice a všech týmů co nejdříve.

JAN URBAN má pracovnu vyzdobenou trofejemi, které se za těch dvacet pět let podařilo sportovcům TJ Olympia Bruntál i jemu nasbírat doma, i v cizině.

 


( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban, předseda TJ | tisk | zdroj: Deník.cz, Karel Janeček )POSLEDNÍCH 20 SOUVISEJÍCÍCH ČLÁNKŮ:
Tradiční Večerní běh Bruntálem vstoupil do druhé padesátky své existence (11.10.2023)
Polar.cz: 50.Večerní běh Bruntálem v televizi POLAR (21.09.2022)
Ceskatelevize.cz: Večerní běh Bruntálem (21.09.2022)
Denik.cz: Večerní běh Bruntálem má za sebou 50. ročník (19.09.2022)
Úctyhodných 49 ročníků má za sebou tradiční Večerní běh Bruntálem (12.10.2021)
Pozdrav od přátel z Castellarana - Saluti e domanda da Bruntál (19.05.2021)
Pozdravy a zprávy od přátel z Itálie a Rakouska (24.03.2020)
Sportovní spolupráce a družba BRUNTÁL - ŠTÚROVO (24.02.2020)
Klaudie Mazalová: Z Vegas jsem se vrátila naprosto nadšená (10.07.2018)
​Jan Urban mladší: Možná se někdy v budoucnu vrátím (12.01.2018)
Poděkování předsedovi TJ Olympia Bruntál (12.08.2016)
Naše šály mají své místo ve sportovním baru na vlakovém nádraží v Bratislavě (23.05.2016)
Soutěž jsme zachránili v hodině dvanácté (30.06.2014)
Psali o nás: Přebor starší přípravky ovládl Slavoj Bruntál (10.03.2014)
Psali o nás: Dorostenci mají přebory OFS už za sebou (04.02.2014)
Sportovci se rozhodli, že dají dárky dětem (17.12.2013)
Psali o nás: First Vienna FC gewinnt 1. Itzlinger U11-Sommercup (27.06.2013)
S působením klubu jsem spokojen, fotbalistům se daří, atletům taky (23.05.2013)
Uznání pro Olympii - Výstava Spolkový život v Bruntále (21.05.2013)
"Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů", říká zakladatel TJ Olympia Jan Urban (26.02.2013)
:: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Národní sportovní agentura

 


 

 


 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)Rezervace od 1.1.2024 na:
https://mfksbruntal.reenio.cz

Kontaktní osoba:
Ing. Marek Jelínek
tel.: 737 783 242
email: jelinek@mfksbruntal.cz

Aktuality
13.09.2017:
Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
Náhodná fotografie
Mezinárodní halový turnaj žen (r.2011)
Mezinárodní halový turnaj žen (r.2011)
zobrazení: 1567
známka: 5.00

SPORTOVNÍ ODKAZYRegionální sdružení
ČUS Bruntál

www.cusbruntal.czwww.sportbruntal.czwww.fotbaloveturnajezen.
webnode.cz

www.hotelslezan.cz

www.northman.cz©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.