Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
Žákyně Olympie Bruntál zahájily sezónu
vydáno dne 23. 09. 2013 (3462x přečteno)

Starší a mladší žákyně Olympie Bruntál zahájily nový ročník I. Moravské ligy žákyň v neděli 15. září 2013, kdy vyjely ke svému prvnímu mistrovskému utkání do Rosic u Brna, kde sehrály zápasy proti domácímu družstvu FC Zbrojovka Brno.
K prvnímu zápasu nastoupily družstva starších žákyň. Utkání proti družstvu, které má velké ambice bojovat o titul mistra ČR v tomto soutěžním ročníku, bylo velmi složité.

Soupeř nás přehrával ve všech směrech a projevovala se také nesehranost našich děvčat, proto jsme hned v úvodu inkasovaly 2 laciné góly. Zbytek prvního poločasu jsme poctivě bránily a odolávaly spoustě útoků soupeře, kterému se v samém závěru první půle podařilo přidat další 2 góly. Po přestávce soupeř stále víc stupňoval svůj tlak a přidával jeden gól za druhým. Zápas skončil opticky hrozivým výsledkem 10:0, ale vzhledem k tomu, že se na velkém hřišti ještě máme co učit, a že jsme hrály proti jednomu z velkých favoritů celé soutěže, tak to tak hrozné není. Od mnohem většího debaklu nás zachránila naše skvělá brankářka Adéla Gocalová. Příště můžeme jen překvapit. V dalším zápase proti sobě stanuly družstva mladších žákyň. Soupeř nás zaskočil velmi rychlým gólem z brejku a další gól přidal po několika dalších minutách z dobře zahraného rohového kopu. Naše děvčata se však nevzdala a snažila se výsledek otočit. Ve zbytku prvního poločasu vlastně soupeře nepustila do žádné další šance, naopak několikrát samy zahrozily na druhé straně, přesto první poločas skončil výsledkem 2:0. V druhém poločase jsme pokračovaly v podobném výkonu a neustále útočily. Po pěkné akci se nám podařilo snížit na 2:1, kdy gól vstřelila Anička Pušková. Celý zápas jsme mohly vyhrát o 10 gólů, bohužel jsme však nedokázaly proměnit žádnou z vytvořených šancí, a proto celý zápas skonči naší prohrou 2:1. Zjistily jsme, že proti Zbrojovce Brno se v tomto ročníku bude dát hrát, ale bude potřeba proměňovat vytvořené šance. Tento zápas byl dodatečně kontumován 3:0 ve prospěch Zbrojovky Brno.

Do Brna jsme odjely v této sestavě: Adéla Gocalová, Martina Bilíková, Natali Bušíková, Kateřina Furiková, Adéla Gregušová, Denisa Harkabusová, Bronislava Hofmanová, Denisa Jombíková, Barbora Maková, Anna Pušková, Tereza Pušková, Julie Raiskupová, Sabina Schovánková, Karolína Stárková, Barbora Šimková a Petra Škývarová.
Tuto sobotu 21. září 2013 nás čekalo druhé kolo soutěže a jely jsme do Kunovic u Uherského Hradiště, kde budou v tomto ročníku I. Moravské ligy žákyň hrát své domácí zápasy obě družstva 1. FC Slovácko. K prvnímu zápasu dne opět nastoupily družstva starších žákyň. Soupeř proti nám nastoupil v nejsilnější možné sestavě, ve které nechybělo ani několik reprezentantek ČR v kategorii U-15 , a bylo to znát. Velmi rychle se ujal vedení 3:0 a neustále přidával další góly. Trenér domácích své hráčky neustále hnal a motivoval, a proto první poločas skončil výsledkem 11:0. V druhém poločase trenér Slovácka postupně stáhnul ze hry všechny své klíčové hráčky a brankostroj se zaseknul. Naše děvčata se snažila poctivě bránit, dokonce se samy dostaly do několika šancí, bohužel však nedokázaly žádnou využít. Konečné skóre zápasu bylo upraveno 3-mi góly, které padly v posledních 5-ti minutách zápasu na 14:0. V brance předváděla opět výborné výkony Adéla Gocalová.
Souboj družstev mladších žákyň byl dlouho vyrovnaný, hra se přelévala z jedné strany na druhou. V závěru prvního poločasu se nám podařilo vsítit gól po rozehrávce rohového kopu, kdy se pod ním svým důrazem podepsala Anička Pušková. Domácím se podařilo vyrovnat krátce po změně stran. Znovu jsme se dostaly do jednobrankového vedení po rohovém kopu, kdy brankářka domácích neudržela míč po střele Terezy Puškové. Slovácku se však podařilo sérií 3 rychlých gólů skóre otočit, kdy při jednom z nich došlo ke zranění naší brankářky Adély Gocalové, která zápas nedohrála a v brnace ji musela vystřídat Broňa Hofamnová. Soupeř přidal ještě jednu branku a vše se zdálo být ztraceno, avšak mohutným finišem se nám podařilo dvěma góly snížit na konečné skóre 5:4. Góly postupně dávaly Anička Pušková a Karolína Stárková. Zápas skončil zaslouženým vítězství Slovácka.
Ve Slovácku Olympii Bruntál reprezentovaly tyto hráčky: Adéla Gocalová, Nikol Balintová, Martina Bilíková, Natali Bušíková, Kateřina Furiková, Denisa Harkabusová, Bronislava Hofmanová, Denisa Jombíková, Barbora Maková, Anna Pušková, Tereza Pušková, Tereza Sikorová, Karolína Stárková, Petra Škývarová a Barbora Vikartovská.

Nejaktuálnější informace a více fotografií naleznete na facebookových stránkách … www.facebook.com/ladies.olympia.bruntal


Rádi bychom pozvali všechny naše fanoušky a příznivce mládežnického fotbalu příští neděli 29. září 2013 do Moravského Kočova u Bruntále, kde se odehraje 3. kolo I. Moravské ligy žákyň. V 10:15 hod. nastoupí starší žákyně a ve 12:15 hod. mladší žákyně proti družstvům FC Baník Ostrava. Přijďte podpořit fotbalistky Bruntálu!


( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban, předseda TJ | tisk | zdroj: Tomáš Balint )


FOTOGALERIE: archív: oddíl mladších žákyň

Mladší žákyně fotbalu


:: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Národní sportovní agentura

 


 

 


 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Rozpis rezervace hřiště umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)


(r. 2020)
Aktuality
13.09.2017:
Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
Náhodná fotografie
XXXIV.ročník „Mezinárodního večerního běhu Bruntálem“ - Běh Terryho Foxe
zobrazení: 1821
známka: 1.50

SPORTOVNÍ ODKAZY


www.fcsobruntal.cz


Regionální sdružení
ČUS Bruntál

www.cusbruntal.czwww.sportbruntal.czwww.fotbaloveturnajezen.
webnode.cz

www.hotelslezan.cz©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.