Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
Koncem léta jsme opět bodovali ve Zvolenu
vydáno dne 20. 09. 2015 (2608x přečteno)

V polovině září jsme se již podruhé vypravili na Olympijské hry studentů seniorů U3V do Zvolena, abychom obhájili loňské druhé místo nelepšího olympionika mezi čtyřmi zeměmi, které pro nás vybojoval Radim Žert. Tentokrát byla konkurence veliká. Přijeli účastníci z Polska, Litvy, Ukrajiny, Turecka, domácí Slováci a my, kteří jsme spolu s dvěma účastnicemi z Prahy zastupovali Českou republiku.

Ve středu 9. září se nás na nádraží v Bruntále sešlo deset osob: Marie a Radim Žertovi, Miluška a PepaTesařovi, Irenka Mičulková, Jarka Surá, Růžena Urbanová, Mirek Hadámek s bratrem Jiřím Hadámkem a Marta Rozprýmová, která celou akci zabezpečovala. Osobně nás přišla vyprovodit Jiřa Šmídová, ale měli jsme i virtuální podporu dalších kolegů a kolegyň, kteří se letošních OH nemohli zúčastnit. Tak jako v loni, jsme byli řádně vystrojeni, abychom byli v tom množství lidí dobře rozpoznatelní. V loni jsme se odlišovali růžovými klobouky, letos jsme vypadali jinak. Na hlavách jsme měli bílé lodičky popsané hesly OH s uvedením názvu kdo jsme a které město reprezentujeme. Muži měli trička s modrými proužky a červené šátky na krku, my ženy, jsme měly červená trička s modrými šátky na krku, plné baťůžky a celí natěšení jsme vyrazili na Slovensko.

Úvodní setkání bylo nádherné, byl nám přidělen průvodce, harmonikář, veselá povaha, který znal všechny slovenské i české písničky, přichystali nám dobré jídlo a dobré vínko a druhý den začala olympiáda.

Ústav tělesné výchovy a sportu Technické univerzity ve Zvoleni nás pozval na již čtvrtý ročník mezinárodní sportovní olympiády studentů Univerzit třetího věku, která se uskutečnila 10. – 13. září.

OH slavnostně zahájil rektor Technické univerzity Zvolen, oslovili nás i představitelé města a další významné osobnosti kultury a sportu. V bohatém kulturním programu vystoupil umělecký pěvecký sbor, tanečníci a pěvci v lidových krojích, ale nejvíc působivé vystoupení měly děti s gymnastickým předvedením s akrobatickými variacemi. Při rozhovoru do slovenského rozhlasu jsme pěli chválou nad organizačním zajištěním celé akce a vřelým přijetím.

Druhý den, po slavnostním zahájení, jsme bojovali ve sportovních disciplínách: královská hra šachy, zlatá medaile Mirek Hadámek, lukostřelba, zlatá medaile Radim Žert, stolní tenis, bronzová medaile Jiří Hadámek, střelba ze vzduchovky, bronzová medaile Pepa Tesař, čtvrté místo ve stolním tenise Marta Rozprýmová. Přivezli jsme celkem 4 medaile, z toho dvě zlaté a dvě bronzové. Oslavovali jsme na diskotéce, tančili až do pozdních ranních hodin, zpívali a radovali se ze života. Nikoho nic nebolelo, jako by nám bylo dvacet. Možná proto, že jsme všichni (opravdu všichni) každé ráno cvičili před hotelem ranní rozcvičku, kdy se k nám přidávali Ukrajinky, Polky i Litevky a také jeden Turek. Do programu OH byla zařazena i jóga, zumba, další den plavání a turistika a také prohlídka města a kulturních památek.

Hlavní organizátor nám nabídl možnost vzájemné spolupráce při organizaci v příštím roce a vyslovil přání o navázání kontaktů nejen s U3V, ale i s městem Bruntál.

Závěr: pohyb, radost, terapie smíchem, úspěch, zájem ostatních o nás, o naši práci, nová přátelství, obohacení všedních dní, nová budoucnost.

Trénujte a příští rok pojeďte s námi!

Bc. Růžena Urbanová( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban / autor: Bc. Růžena Urbanová | tisk )


FOTOGALERIE: 20.09.2015 - Olympijské hry studentů seniorů U3V ve Zvoleně

:: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Národní sportovní agentura

 


 

 


 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)Rezervace od 1.1.2024 na:
https://mfksbruntal.reenio.cz

Kontaktní osoba:
Ing. Marek Jelínek
tel.: 737 783 242
email: jelinek@mfksbruntal.cz

Aktuality
13.09.2017:
Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
Náhodná fotografie
Bruntálský kros 2015 - 120
Foto: František Kučera
zobrazení: 677
známka: 0

SPORTOVNÍ ODKAZYRegionální sdružení
ČUS Bruntál

www.cusbruntal.czwww.sportbruntal.czwww.fotbaloveturnajezen.
webnode.cz

www.hotelslezan.cz

www.northman.cz©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.