Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
Haló! Haló! Jste tam?
vydáno dne 16. 02. 2016 (2319x přečteno)

Tady Aktivní senioři z Bruntálu! Dříve jste nás znali pod označením „Spolek studentů U3V“ nebo „Seniors klub“. Dnes máme název: „Aktivní senioři“.

Čtete nás, nebo jste si našli něco jiného? Dlouho jsme o sobě nedali vědět, ale to naznamená, že nic neděláme. S plněním novoročních předsevzetí jsme už dávno přestali. Teď máme něco mnohem zábavnějšího. Pravidelně nacvičujeme taneční kreace, kterými chceme v dubnu (28.4.) potěšit obyvatele Domova Pohoda. Připravujeme krátké pásmo tanců nás seniorů a pod vedením Hanky Burešové předvedou své taneční kreace i děti z Mateřské školy „Mahenka“ a k tomu ještě přidáme malou módní přehlídku. Také prozradím, že 1. června vyprovodíme na náměstí účastníky akce „Josef Zimovčák na kole dětem“ na podporu onkologicky nemocných dětí, symbolicky se připojíme ke kolečku kolem náměstí a popřejeme jim dobrý start.

Pravděpodobně pojedeme 3. června na přátelské pozvání do Büdingenu.

Na dnech města budeme v soboru 17. 6. organizačně zajišťovat sportovní odpoledne seniorů (S.O.S.) a také se zúčastníme sportovního klání spolu se seniory z delegací  partnerských měst Büdingenu a Castellarana. Chceme vytvořit smíšená mezinárodní družstva, jejichž členové, nejen že budou muset splnit požadované úkoly, ale budou muset, jako další disciplinu, překonávat jazykové bariery mezi sebou a zvítězit. Nebude chybět ani královská hra v šachy. Do sportovních her bychom chtěli zapojit i obyvatele Domova Pohoda, kteří budou soutěžit ve specializovaných disciplinách na vozíčku. Do soutěží se pak mohou zapojit i zájemci z řad veřejnosti, ale jen určitého věku. Připravíme sportovní odpoledne plné her a zábavy, avšak nepůjde o velké sportovní výkony, ale spíš o přehlídku radosti z pohybu a možnosti zapojit do sportování i seniory. Za Vaší účasti se bude jednat o společenskou sportovní akci. Můžete projevit svůj zájem, tím nás podpoříte, můžete nám zatleskat nebo nás ocenit úsměvem, ale můžete si také zvolit svoji sportovní hvězdu!

To ještě není všechno, 24. 6. 2016 budou na náměstí v Bruntále vodníci a ani my nebudeme chybět. Přijdeme se podívat a zaskotačit ve vodnických maskách. Na náměstí bude od dopoledne veselý program a bude hrát vodnická kapela. O zábavu se postarají ostatní, my si to jen užijeme.

Pak se přehoupne léto, které obvykle trávíme na cestách mezi zahrádkami, švitoříme u ohně a opékáme špekáčky, hledáme se v přírodě, cestujeme, malujeme a také trénujeme. Tréninková odpoledne zaměřujeme hlavně na střelbu ze vzduchovky a hru ve stolním tenise. V září plánujeme zúčastnit se třetího ročníku Sportovní olympiády seniorů ve Zvolenu. Naší snahou je zvýšit počet přivezených zlatých medailí.

Po návratu ze Slovenska plánujeme strávit prodloužený víkend v retro pionýrském táboře v kempu Kajlovec nedaleko Opavy. Program si připravíme sami, nudit se nestihneme. Budeme hodně odpočívat, hrát karty, trochu sportovat, trochu poznávat okolí, zpívat a tančit, učit se pořádku a disciplíně a hlavně nabírat síly na závěr roku, který bude jistě bohatý na nové zážitky a úkoly.

To by stačilo. Mějte se krásně, mějte srdce plné radosti a na tvářích úsměv.

Bc. Růžena Urbanová, za Aktivní seniory z Bruntálu.

Bruntál, 16.2.2016Bc
 


( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban / autor: Bc. Růžena Urbanová | tisk ):: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Národní sportovní agentura

 


 

 


 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)Rezervace
od 1.1.2023 na www.mfks.reservanto.cz

Aktuality
13.09.2017:
Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
Náhodná fotografie
2.turnaj v rámci „IFGP Seniors 2013" - Olympia druhá v Esztergomi - 18

zobrazení: 1185
známka: 0

SPORTOVNÍ ODKAZYRegionální sdružení
ČUS Bruntál

www.cusbruntal.czwww.sportbruntal.czwww.fotbaloveturnajezen.
webnode.cz

www.hotelslezan.cz

www.northman.cz©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.