Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
Super jsme se pobavili a s námi i ostatní
vydáno dne 29. 06. 2016 (2255x přečteno)

No a v polovině oslav zase do práce, neboť nás čeká sportovní odpoledne seniorů na náměstí. Zrovna probíhají Dny města. První den oslav je zasvěcený sportu, dopoledne hrají děti volejbal, odpoledne  sportují senioři a sportovci všech kategorií proběhnou v podvečerních hodinách Bruntálem. My, Aktivní, se předvedeme na oslavách ve sportovně zábavních soutěžích.
Vše máme připravené, nachystané, domluvené, jsme všichni v dobré fyzické kondici, nikdo nechybí. Italové přijeli a zapojí se do soutěží, z Büdingenu oznámili, že si netroufají. Jak malicherné! Ovšem mezinárodní účast je zajištěna, ba co víc, přijely i holky z Krnova, které přijely s paní Jitkou Musilovou a chtějí se v netradičních disciplínách utkat.

Prý jsou připravené. To se teprve uvidí! Náročnost sice neodpovídá výsledkům profesionálních sportovců, ale schválně, zkuste si to sami, když máte roky (třeba osmdesát nebo třeba jen sedmdesát šest, a třeba jen šedesát, ale když vás bolí kolena nebo kyčle o čemž sice víte, ale už vůbec nečekáte, že ještě v tomto věku uděláte načekaný pohyb, kdy vás vaše tělo bez varování zradí a nedovolí se vám opět narovnat nebo se zvednout z podřepu). Jdeme do boje s věkem, svými bolestmi, s odvahou nechat se okukovat, ale hlavně s chutí to vše překonat.
Pod balkonem se od dvanácti hodin hrají šachy, také sportovní disciplína, před třináctou hodinou přijíždí na náměstí skupina šesti sportovců stařečků a stařenek na invalidních vozících z Domova Pohoda a pomocnic z odboru sociálních věcí a šesti andělů strážných. Slavnostní nástup, uvítání, píseň Barcelóna od Fredyho Merkury a start. Staříčci jsou rozděleni do dvou smíšených družstev  - pozor! mají mezi sebou i muže - , jsou rozlišeni barvami dresů, kšiltovky na hlavách jako správní sportovci a v očích výraz odhodlání. Disciplíny pro ně jsou přizpůsobené jejich schopnostem. Možnosti mají kvůli vysokému věku hodně omezené, ale fotografie jsou důkazem jejich bojovnosti a odhodlání zvítězit. Drží se pevně za ruce a smějí se.  Jejich radost hladí vrásky na tvářích. S diplomem, bonboniérou na klíně a úsměvem na tváři odjíždějí z náměstí za doprovodu písně Michala Davida Poupata. Tleskáme jim a přejeme štěstí, zdraví a radost ze života.
Ve čtrnáct hodin Růžena startuje další soutěže. Soutěží se ve dvou štafetových drahách, čtyři smíšená  družstva, celkem dvacet lidí z Bruntálu, Kočova, Malé Morávky, Krnova, Castellarana (Itálie) je na sportovišti. Podmínky hrůza, hrbolatý povrch v podobě dlažebních kostek – kolena v ohrožení!!! Dávejte pozor!!! Ale není nic, co by nás odradilo. Jsme bojovníci a chceme vyhrávat. Musíme zvítězit nad vším, co nám již stěžuje život, třeba bolesti kloubů, nějaké kočičí hlavy nás ale neodradí. 
První start, doběhnout, přenést, dopravit, shodit, kopnout, posbírat, ukrást, rozvěsit a kdo ví, co ještě. Další start, Italové nevědí co, nerozumí, ale využijí pradávnou osvědčenou fintu - opičit se a jde jim to. Dělají opičky, viditelně si to užívají, baví se, smějí se. Opět fotky vypovídají o atmosféře nejen sportovního zápolení, ale hlavně o pohodě, radosti z pohybu a legrace při plnění netradičních disciplín, jako je třeba přebalování miminka s látkovými - retro - plínkami. Po celou dobu nám na nervy brnká vítr, shazuje plechovky, metá střídavě jednu pomůcku za druhou po zemi, krouží v rozích sportoviště a dělá si legraci ze všech, kteří se snaží pomůcky pochytat, postavit zbořené mantinely a držet padající stojany s vlajícím prádlem na šňůrách. Další start……
Sportovně zábavné odpoledne končí. Kdo vyhrál? Všichni. Na konec ještě pošlapeme balónky spoluhráčům, a kdo svůj balónek uchrání, ten zvítězí a rozhodne o vítězství družstva, jehož je členem. Kdo to byl, ovšem není nikomu známo.
Odpískáno! Konec! „Já chci žít nonstop...“, zívá Michal David a všichni ostatní s námi.
Jaké to bylo? Fajn. Měli jsme radost z pohybu, zvítězili jsme nad sebou samým, slunko svítilo, vítr foukal, počasí vyšlo, nikdo se nezranil, roztržené kalhoty se ustřihnou a poslouží na zahradě, mimina jsme přebalili. Mládež dokoukala do mobilů a koukla se na nás jen tak mimoděk, někdo i zatleskal, někdo se zamyslel, někdo se pobavil. My určitě. Navíc jsme dostali krásné poděkování od šéfky kultury paní Alenky Pajkošové, za to, co jsme předvedli.
Poslední akce pololetí 2016 za námi.  Jsme spokojení, můžeme vyjít do společnosti s čistým štítem, jsme pořád šikovní, umíme, zvládneme. Ostatní nám mohou opravdu závidět, nebo se k nám po prázdninách přidat. 
Teď budeme odpočívat, máme prázdniny a práci na vlastních zahrádkách, výlety s rodinou, společné návštěvy.
Nové pololetí začneme opět sportem na OH seniorů ve Zvolenu, připravíme Retro pionýrský tábor v Kajlovci pro nové seniory a navážeme nová přátelství s dalšími spolky seniorů v okrese. Neboť i za humny jsou fajn lidé, třeba je jim šedesát nebo sedmdesát nebo jen osmdesát a umí se bavit.

Bc. Růžena Urbanová,
Za spolek Aktivní senioři Bruntálu, z.s. (www.aktivnisenioribruntalu.webnode.cz)
 

( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban / autor: Bc. Růžena Urbanová | tisk )


FOTOGALERIE: 29.06.2016 - Aktivní senioři

:: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Národní sportovní agentura

 


 

 


 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)Rezervace
od 1.1.2023 na www.mfks.reservanto.cz

Aktuality
13.09.2017:
Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
Náhodná fotografie
Šest pohárů z Castellarana (2015) - 25

zobrazení: 700
známka: 0

SPORTOVNÍ ODKAZYRegionální sdružení
ČUS Bruntál

www.cusbruntal.czwww.sportbruntal.czwww.fotbaloveturnajezen.
webnode.cz

www.hotelslezan.cz

www.northman.cz©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.